ریموت برای دزدگیر بهتر است یا کد؟

ریموت برای دزدگیر بهتر است یا کد؟

 کارکرد سیستم های قدیمی به این صورت بود که با سوییچ آلفا روشن وخاموش می شدند. دراین سیستم ها بعد چرخاندن کلید، برای خروج ازمحیط چند ثانیه فرصت دارید تا ازآن خارج شده و سپس سیستم مسلح می شود. با پیشرفت تکنولوژی، سیستم های جدیدتر که ظهورکردند با کیپد(keypad) روشن وخاموش می شدند. یعنی بعد ازآنکه وارد منزل شدید، یک کد یا رمزجهت خاموش کردن دزدگیر، به سیستم می دهید تا off شود. ریموت یا کد
remote

ریموت برای دزدگیربهتراست یا کد؟

امروزه اکثرسیستم ها با سیستم حفاظتی ریموت کنترل روشن وخاموش می شوند ولی آیا این ریموت از نظر امنیتی مشکلی ندارد و دارای ایمنی صد درصد است؟ آیا امکان دارد که سارقان ازاین سیستم سوء استفاده کرده و به کپی یا اسکن و تکثیر ریموت اقدام کنند؟
هر برند ریموت کنترل یک نوع  آی سی دارد که متشکل ازمیلیون ها کد است وتقریبا امکان تکرار درآن ها وجود ندارد وصفراست. ریموت کنترل، ازطریق ارسال یک کد خاص، باعث مسلح یا غیرمسلح شدن سیستم می شود. ریموت یا کد ریموت ریموت یا کدیا کد

معرفی شرکت پارادوکس(paradox)

درسال های پیش که ریموت کنترل برای اولین باروارد بازارشد، ریموت هایی نیز عرضه شدند که قابلیت کدخوانی را داشتند. به این صورت که اگر در نزدیکی ریموت شما قرار می گرفتند می توانستند کد آن را کپی کرده و عملکردی مشابه ریموت شما داشته باشند.
این قابلیت ریموت های جدید، کارخانه های تولید کننده را به این فکر انداخت تا ریموتی را تولید کنند که نتواند به راحتی کدراکپی برداری کند وریموت های آنتی کد و آنتی اسکن وارد بازار شدند که ایمنی بسیار بالایی دارند و به راحتی قابل تکثیر نیستند.
نکته: ریموت ها مانند کلید می باشند و نبایستی آن را به دست کسی به امانت سپرد.
اگر ایمنی ریموت را صد درصد فرض کنیم، چنانچه ریموت گم شد و سارقی آن را پیدا کند چه اتفاقی می افتد؟ خب پاسخ ساده است. اگرسارق آدرس شما را داشته باشد می تواند ازآن به راحتی استفاده کند.

نکته:

اگرمیخواهید ازدزدگیر برای فضایی استفاده کنید که اهمیت بالایی برای شما دارد بایستی از ترکیب کد وریموت استفاده نمایید. به این صورت که برای خاموش کردن دزدگیر، ابتدا از ریموت استفاده کرده و بعد از ورود به درون ساختمان، با دادن از رمز عبوربه کیبورد دستگاه، سیستم را خاموش کنید.

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: