مقايسه فرمت هاي فشرده سازي H264  و H265

مقايسه فرمت هاي فشرده سازي H264 و H265

با ارائه رزولوشن ۴K در دوربین‌های عکاسی، فیلمبرداری و سیستم‌های نظارت تصویری، موضوع فضای ذخیره سازی و همچنین پهنای باند برای انتقال این تصاویر به معضل اصلی کمپانی‌های سازنده تبدیل شده است. مقایسه H264 و H265

این معضل بیش از همه در سیستم‌های نظارت تصویری نمود پیدا کرده، بطوری که با ورود دوربین‌های تحت شبکه ۵, ۸ و ۱۲ مگاپیکسل به بازار، تامین پهنای باند و همچنین فضای ذخیره سازی مورد نیاز، هزینه‌های زیادی را به کاربران تحمیل نموده است.

نتیجه مقایسه

نتیجه مقایسه فشرده ساز H265 را با کدک H264 را در تصویر زیر مشاهده می‌کنید. مقایسه H264 و H265 مقایسه H264 و H265

image

همانگونه که ملاحظه می‌کنید، میزان فشرده سازی با H265 در رزولوشن ۲ مگاپیکسل و نرخ ۳۰ فریم، حدود ۶۰ درصد بیشتر از H264 است.

این میزان در ۲ مگاپیکسلِ ۶۰ فریم و ۳ مگاپیکسلِ ۳۰ فریم به حدود ۳۵ درصد کاهش پیدا می‌کند. اما در رزولوشن‌های ۵ و ۸ مگاپیکسل مجددا شاهد قدرت نمایی H265 با حدود ۵۰ درصد فشرده سازی بیشتر، هستیم.


مقاله مرتبط:

ویژگی‌های سیستمهای یکپارچه نظارت تصویری بر مبنای راهکار H.265

Lمقایسه H264 و H265

 

این میزان در ۲ مگاپیکسلِ ۶۰ فریم و ۳ مگاپیکسلِ ۳۰ فریم به حدود ۳۵ درصد کاهش پیدا می‌کند. اما در رزولوشن‌های ۵ و ۸ مگاپیکسل مجددا شاهد قدرت نمایی H265 با حدود ۵۰ درصد فشرده سازی بیشتر، هستیم. مقایاین میزان در ۲ مگاپیکسلِ ۶۰ فریم و ۳ مگاپیکسلِ ۳۰ فریم به حدود ۳۵ درصد کاهش پیدا می‌کند. اما در رزولوشن‌های ۵ و ۸ مگاپیکسل مجددا شاهد قدرت نمایی H265 با حدود ۵۰ درصد فشرده سازی بیشتر، هستیم. مقایاین میزان در ۲ مگاپیکسلِ ۶۰ فریم و ۳ مگاپیکسلِ ۳۰ فریم به حدود ۳۵ درصد کاهش پیدا می‌کند. اما در رزولوشن‌های ۵ و ۸ مگاپیکسل مجددا شاهد قدرت نمایی H265 با حدود ۵۰ درصد فشرده سازی بیشتر، هستیم. مقایاین میزان در ۲ مگاپیکسلِ ۶۰ فریم و ۳ مگاپیکسلِ ۳۰ فریم به حدود ۳۵ درصد کاهش پیدا می‌کند. اما در رزولوشن‌های ۵ و ۸ مگاپیکسل مجددا شاهد قدرت نمایی H265 با حدود ۵۰ درصد فشرده سازی بیشتر، هستیم. مقای

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: