کاربرد نانو استیشن در دوربین مدار بسته

کاربرد نانو استیشن در دوربین مدار بسته

در واقع نانواستيشن يك دستگاه فرستنده ديجيتال با برد پايين است كه كار انتقال تصاویر و اطلاعات بين شبكه اي را انجام مي دهد. اين دستگاه ها به دليل قيمت نسبتاً مناسبی که دارند و همچنين سهولت استفاده و نصب، مورد استقبال بسياري از خريداران و مصرف کنندگان سیستم های دوربین مدار بسته قرار گرفته اند.

چگونگي فعاليت نانو استيشن:

عمليات دريافت اطلاعات در بستر شبكه ديجيتال از خروجي های شبكه صورت گرفته و تبديل آن ها به امواج ديجيتالي و سپس ارسال این امواج توسط نانواستيشن ها صورت مي گيرد.

نانواستيشن در دوربین مدار بسته
به عبارت ديگر يك نانواستيشن در دوربین مدار بسته به عنوان وايرلسي در ميان محيط هايي با فاصله كم نقش آفريني مي كند. و ارتباط را برقرار می کند. یکی از مهمترین مزیت های استفاده از آنتن نانو استيشن در دوربین مدار بسته ثبات در انتقال تصاویر و اطلاعات می باشد.

كاربرد نانو استيشن در دوربين مداربسته :

از آنجايي كه ماهيت كار نانواستيشن ها، انتقال داده هاي ديجيتالي است، بنابراين كاربرد آنها بيشتر در سيستم هاي دوربين مداربسته ديجيتال صورت می گیرد. اما با اينحال اگر تمايل به كاربرد نانواستيشن در بستر آنالوگ داشته باشيم بايستي قبل از اتصال دوربين مدار بسته به دستگاه نانواستيشن، ابتدا آن را به سرور متصل كنيم.

براي اتصال به دوربين مداربسته به طريقه زير بايد عمل كنيم:

1.    اتصال دوربين مداربسته با كابل شبكه به نانو استيشن.
2.    قراردادن دوربين مداربسته در حالت فرستنده و تنظيم رنج آي پي دوربین مدار بسته مطابق با آنتن نانو استیشن.
3.    قرار دادن نانواستيشن در حالت گيرنده.
4.    اتصال نانواستيشن به سرور يا كامپيوتر از طريق كابل شبكه.
براي انتقال تصاویر و اطلاعات در دوربين مداربسته آنالوگ از طريق نانو استيشن بايستي از خروجي LAN دستگاه ضبط DVR كمك بگيريم.و پس از اتصال آن به آنتن نانو استیشن عمل انتقال تصاویر و اطلاعات را انجام دهیم.


مقاله مرتبط:

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: