DAHUA SMART THERMAL CAMERA

DAHUA SMART THERMAL CAMERA

thermal-camera-asiashabakeh

در این مقاله به بررسی سری جدید دوربین های ارائه شده توسط شرکت Dahua Technology تحت عنوان Smart Thermal Camera ها می پردازیم. ترکیب ویژگی Thermal ( به معنی قابلیت های بسیار عالی برای تشخیص نشت آب پشت یک دیوار، پنهان شدن یک فرد پشت بوته ها در شب از فواصل دور) با قابلیت پردازش هوشمند تصاویر در این دوربین ها ، از آنها محصولاتی بسیار جالب توجه و منحصر به فرد ساخته است.

خانواده دوربین های حرارتی  هوشمند داهوا شامل : دوربین های PTZ، دوربین های هیبرید Speed dome، دوربین های Bullet حرارتی و دوربین های Dome حرارتی که همگی به توابع هوشمند مجهز شده اند می باشند. این سری از دوربین ها دارای دقت تشخیص بسیار بالایی هستند و قابلیت استفاده در محیط های کاملا تاریک و در شرایط نامساعد آب و هوایی را دارا می باشند.

Thermal Imaging چیست؟

هر جسمی با دمای بالاتر از صفر مطلق (-273°C) از خود نور مادون قرمز ساطع می کند. نور مادون قرمز در طیف نور مرئی(0.4 الی 0.75 میکرومتر)  و نیز در طیف ماکرویو (بیشتر از 15 میکرو متر)  قرار دارد. با وجود این که چشم ما قادر به دیدن این طیف از نور نیست ، اما حضور آنها را میتوانیم حس کنیم. خورشید و آتش از خود نور مادون قرمز ساطع میکنند. ما این تابش انرژی را به صورت گرما حس میکنیم. هر چه دمای جسمی بالاتر باشد ، تابش نور مادون قرمز آن جسم قوی تر خواهد بود. سنسور تصویر به کار رفته در دوربین های حرارتی قادر به درک و دیدن این تابش مادون قرمز میباشد. هر چه اختلاف دما بین اجسام قرارگرفته در محیطی که از آن تصویر برداری میکنیم بیش تر باشد، کیفیت تصاویر تولید شده توسط دوربین های حرارتی نیز بیش تر خواهد بود. طبق همین اصل دوربین های حرارتی امکان اندازه گیری دمای هر جسم موجود در تصویر را نیز دارند.

تابش مادون قرمز اجسام توسط لنز جمع آوری میشوند و به آشکارساز حرارتی ارسال میشود. آشکار سازی حرارتی نور را به سیگنال الکتریکی تبدیل می نماید. سپس این سیگنال الکتریکی توسط پردازنده اصلی دوربین پردازش میشود. این سیگنال الکتریکی جز تصویر شامل دمای هر جسم نیز می باشد که می توان با استفاده از الگوریتم هایی خاص به دمای دقیق هر جسم رسید.

Untitled

طیف موج الکترومغناطیس

دوربین های حرارتی چه کمکی به ما می کنند ؟

یک سیستم نظارت تصویری مطلوب قادر است که اجسام را به دقت تشخیص دهد (Detect) و شناسایی کند (Identify) .

در محیط های بسیار کم نور و نیز با شرایط آب و هوایی نا مساعد دوربین های حرارتی می توانند بدون نیاز به تامین نور با دقت بالایی و در فاصله دوری از محل نصب خود به تصویر برداری بپردازند. در تصویر زیر می توانید فواصل تقریبی که توسط دوربین های حرارتی با استفاده از لنز ها با فاصله کانونی های متفاوت تامین میشود را مشاهده کنید.

خودرو

Dahua-theral-camera-asiashabakeh (1)

انسان

Dahua-theral-camera-asiashabakeh (2)

نمودار زیر  به طور خلاصه 4 ویژگی برجسته دوربین های حرارتی هوشمند شرکت Dahua Technology را نشان می دهد.

Dahua-theral-camera-asiashabakeh (4)

Dahua-theral-camera-asiashabakeh (3)


مطالب مرتبط:

داهوا از دوربین‌های تحت شبکه حرارت یاب با قابلیت تبدیل به HDCVI و آنالوگ رونمایی کرد

50 برند برتر دوربین مداربسته و حفاظت الکترونیک دنیا ۲۰۱۵


 

 

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: