HDCVI چيست؟

HDCVI چيست؟

«اچ دی سی وی آی» یا High Defination Composite Digital Interface یکی از نسخه‌های رایج برای برداشت، ضبط و ارسال تصاویر HD در بستر آنالوگ توسط کابل کواکسال (کواکسیال) می‌باشد. منظور از «بستر آنالوگ»، کابل کواکسیال، کانکتور BNC و سیستم ذخیره سازی مورد استفاده در سیستم‌های آنالوگ (DVR)، می‌باشد. HDCVI

تاریخچه:

ابداع کننده این فناوری کمپانی چینی داهوا (دارنده رتبه ششم رده بندی جهانی دوربین‌های مداربسته) بوده و برخلاف HD-SDI، یک پلتفرم بسته است.
به این معنی که امتیاز بهره برداری مادی و معنوی از نام، فناوری، ارتقاء، نوآوری و… در مورد HDCVI در انحصار داهوا بوده و کمپانی‌های دیگر برای استفاده از آن باید از این کمپانی لایسنس دریافت نمایند.

هم اکنون بسیاری از کمپانی‌ها آمریکایی، اروپایی و کمپانی‌های معروف تایوانی مانند SHANY و حتی برندهای ارزان قیمت چینی، با دریاف لایسنس از داهوا، مشغول ارائه دوربین‌ها و DVRهای HDCVI هستند.

معرفی فنی:

از بعد فني، HDCVI را باید نسخه بروز شده HDSDI بنامیم، زیرا مهمترین ایراد وارد به فناوری قدیمی‌HDSDI یعنی عدم امکان ارسال تصاویر تا فواصل بیش از ۱۰۰ متر، در آن رفع گردیده و می‌توان تصاویر را از طریق کابل کواکسال تا ۵۰۰ متری ارسال نمود.

داهوا استاندارد جهانی HDcctv را نیز از ارائه دهنده آلمانی این استاندارد بانام Alliance HDcctv دریافت نموده و بهمراه کمپانی EXAR از اصلی ترین اعضای این اتحادیه بشمار می‌رود.

داهوا چندی پیش نسخه جدید این فناوری را بانام H-D-C-V-I GENII و قابلیت ارائه تصاویر ۲ مگاپیکسل Full HD ارائه نمود.

داهوا دارنده رتبه ششم رده بندی جهانی دوربین‌های مداربسته، دوربین‌های جدید H-D-C-V-I خود را معرفی کرد. داهوا در این دوربین‌ها از نسخه جدید این فناوری بانام HDCVI GEN 2 بهره برده که قابلیت‌های جدیدی را به این دوربین‌ها آورده است.

داهوا در این دوربین‌ها از پردازنده DH5000 استفاده کرده که رزولوشن Full HD 1080P و همینطور HD 720P را به همراه ارتقاء چشمگیر تصویر به ارمغان آورده است.

به گفته داهوا کیفیت تصاویر دوربین‌های جدید حتی در تاریکی و فضاهای کم نور نیز ارتقاء قابل توجهی یافته است ضمن اینکه DWR قوی تری را نیز شاهد خواهیم بود.

HDCVI

تیم شِن مدیر بازاریابی داهوا در اینباره می‌گوید :

 ارائه نسخه جدید H-D-C-V-I نشان از رهبری ما در سیستم‌های نظارتی آنالوگ دارد. بازخورد مناسبی که از مشتریان نسبت به نسخه قبلی HDCVI دریافت کردیم، ما را نسبت به ارائه نوآوری‌های جدید در این عرصه مصمم نموده است.

داهوا در همین ابتدای امر اتحادیه بین المللی HDcctv را بعنوان یک پشتوانه بزرگ در کنار خود می‌بینید. این اتحادیه، نسخه دوم H-D-C-V-I را بعنوان یک استاندارد جهانی پذیرفته است. موضوعی که پیشاپیش نشان از موفقیت فناوری انحصاری داهوا دارد.

لازم بذکر است که امکان نصب دوربین‌های تحت شبکه «آنویف ساپورت» و همچنین دوربین‌های آنالوگ معمولی، در DVRهای رده بالای H-D-C-V-I فراهم می‌باشد.

مقاله مرتبط:

مقایسه تکنولوژی های AHD,HDCVI,HDSDI,HDTVI-IP-960H

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: