معرفی تکنولوژی H.265 و U-code در دوربین‌های Uniview

معرفی تکنولوژی H.265 و U-code در دوربین‌های Uniview

شرکت Uniview در حال معرفی نسل جدید دوربین های تحت شبکه 2 مگاپیکسل با تکنولوژی H.265  و U-code میباشد. این مدل ها شامل محصولات mini bullet، vandal-proof fixed dome و turret fixed dome میباشد. این سری های جدیدِ معرفی شده، دارای ارزش عملکرد بالایی هستند و همگی مبتنی بر چیپ ست Hisilicon H.265، پشتیبانی کننده از فشرده سازی هوشمند U-code و 4 تابع هوشمند اصلی میباشند. ( H.265 & U-code technology )

 

معرفی تکنولوژی H.265 و فشرده سازی هوشمند U-code

تکنولوژی H.265 به عنوان یک سیستم کد گذاری ویدئویی با بازدهی بسیار بالا شناخته شده است، که قادر است تا 50% از پهنای باند را کاهش دهد و در عین حال کیفیت بالای تصویر را نیز حفظ کند.

تکنولوژی U-code، نوعی تکنولوژی فشرده سازی عمیق بهینه سازی شده است که توسط  Uniview منتشرشده است و میتواند بدون اینکه هیچ جزئیاتی را از دست بدهد، تا 95% از پهنای باند را کاهش دهد.

تکنولوژی U-code از قابلیت IRP ( مشاهده منطقه ای هوشمند) به منظور تشخیص حرکت در هر فریم استفاده میکند که این قابلیت در عین حال که مناطق نسبتا ثابت مانند چمن و دیوارهای سفید را به منظور بهره وریِ بیشترِ حافظه فشرده میکند، صحنه های حاوی اطلاعات جالب را نیز حفظ میکند.

توابع هوشمند (Smart functions)

4 تابع هوشمند در سری جدید دوربین های تحت شبکه H.265، عبارتند از:

شناسایی چهره، نفوذ (intrusion)، خط عبور و شمارش افراد.

قابلیت های نفوذ و خط عبور، رفتارهای نقض کننده  قوانین معمول را تشخیص خواهند داد و قابلیت تشخیص چهره، چهره این افراد را در مناطق تعریف شده مشخص میکند. به محض شناسایی اشیاء، دوربین های تحت شبکه، با انتخاب خودتان از بین آلارم پست الکترونیک، آژیرهای خارجی، ضبط، عکس فوری یا ارسال اطلاعات به سیستم دیگر، یکی را فعال خواهد کرد.

با وجود NVR، این سیستم از قابلیت ضبط بازیابی، پشتیبانی میکند که این ضبط با کمک سیستم عبور از خط، نفوذ و یا  تشخیص چهره است. در نسخه های بعدی، دستگاه NVR یونی ویو این قابلیت را خواهد داشت که از عکس فوری بازیابی شده برای پیش‌نمایش اجسام استفاده کند.

با توجه به قابلیت شمارش افراد ، دوربین های تحت شبکه شمارش تعداد ورود و خروج را به دستگاه NVR میفرستند و این کار امکان قابلیت آمارگیری داده ها با دوره زمانی قابل تنظیم را فراهم میکند.


مقاله مرتبط:

فشرده سازی 95 درصدی با کدک جدید U-Code شرکت Uniview

 

0 دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید: